Нане коктел со круша
Овој пијалок ќе ви помогне не само да се ослободите од сите негативни чувства, туку и да го подобрите вашето расположение. Комбинацијата од круша, нане и мед е едноставно неспоредлива.

Состојки:

Нане – 50 грама
Вода – 200 мл
Круша – 1 парче
Мед – 1 лажица
Овесна каша – 20 грама

Подготовка:

Ставете го нането во сад со вода. Кога ќе зоврие, оставте да се излади. Измијте ја крушата, отстранете го јадрото и исечете ја на мали парчиња. Ставете ја крушата во блендер, додадете овес и потоа миксирајте. На крајот, додајте мед. Истурете ги сите овие состојки во чајот од нане и мешајте додека не се раствори медот целосно. Овој коктел е најдобро да се пие веднаш, за да ги икористете сите корисни својства.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави тапети за вашето купатило!
Следна објаваНовата Oysho колекција е создадена за долги летни прошетки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР