Ако изборот на костими за капење е еден од императивите на оваа модна сезона, с девојки со стил знаат дека долгите прошетки по морскиот брег бараат комбинации на облека кои ќе бидат совршено усогласени со атмосферата на топлите денови.

Иако познат како бренд на долна облека, Oysho и оваа сезона не израдува со колекција за плажа во која ќе најдете парчиња кои лесно може да ги носите како облека за релаксирани градски прошетки.

Колекцијата содржи романтични фустани, фармерки и комбинезони од памучни и ленени ткаенини, доминираат топли и пастелни тонови и романтичен цветнен дезен  за да вашиот стил биде свеж и радосен во текот на летото.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКоктел за инстант олеснување од стрес и замор!
Следна објаваDior Dior Dior – Нова колекција на накит!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР