Victoire de Castellane брилијантна француска јувелирка, кој во исто време е креативен директор на Dior Joaillerie од 1998 година, неодамна ја претстави новата колекција, едноставно наречена Dior Dior Dior…

Креирана како омаж на Haute Couture креациите на оваа куќа, колекцијата е инспирирана од разни видови на тантела кои се присутни во архивата на овој бренд.

Dior Dior Dior, успешно ја трансформира тантелата во обоени скапоцени камења, прилагодувајќи ја на ѓердани, прстени, нараквици и обетки.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата Oysho колекција е создадена за долги летни прошетки!
Следна објаваКоктел од есенцијални масла – против анксиозност!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР