Коктел од есенцијални масла
Овој коктел врз основа на етерични масла помага да се ослободи тензијата, особено кај луѓето чиј секојдневен живот често го следи чувството на анксиозност.

Состојки:

Етерично масло од гераниум – 10 мл
Есенцијално масло од лаванда – 10 мл
Етерично масло од роза – 10 мл
Масло од лешник, ладнo цедено – 5 мл

Подготовка:

Нанесете две капки од мешавината на дланките и намачкајте на стомакот со кружни движења. За време на масажата, дишете длабоко, обидувајќи се да ги опуштите сите мускули на телото. Основната терапија со масло треба да се аплицира 2-3 пати на ден, но и една постапка совршено го отстранува стресот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDior Dior Dior – Нова колекција на накит!
Следна објава,,Мишко” на Ханис Багашов селектиран на престижниот ,,Сараево филм фестивал”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР