Мебел за вашите домашни миленичиња

Северус Лиан и Хао-Вен Чанг го претставија брендот Peek A Boo, уникатен мебел за мачки во кој можат да уживаат подеднакво со нивните сопственици.

Флексибилните делови од овој мебел се покриени со ткаенина која наликува на кожа со триаголни отвори кои им овозможуваат на мачките да уживаат во пријатна температура додека лежат, а дополнителните триаголни парчиња му овозможуваат на корисникот на мебелот да додаде малку геометриска декорација.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGucci – Футуристички размислувања, културни референци и глобални акценти!
Следна објаваПрироден лек против киселина во желудникот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР