Креативниот директор на Gucci, Alessandro Michele, повторно не воодушеви со футуристички размислувања, културните референци и глобалните акценти.

Погледнете го видеото од најновата колекција …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВечерва на Охридско лето -Димитрије Бужаровски – Радомировиот псалтир оп. 47, Македонија
Следна објаваМебел за вашите домашни миленичиња!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР