Природен лек против киселина во желудникот!

Природен лек против киселина во желудникот!

Ако вашиот дигестивен тракт не работи правилно и имате чести напад на киселина во стомакот, треба да преземете некои мерки за да се ослободите од овие непријатности.

Ако не сакате да пиете сода бикарбона, апчиња и други непријатни нешта, можете и самите да направите вкусен лек.

Илупете неколку јаболка, ставете ги во тенџере и додадете малку вода. Оставете да се варат на тивок оган неколку часа, но внимавајте водата да не испари целосно.

Кога мешавината станува густа, оставете да се излади и ставете ја во фрижидерот. Следниот пат кога ќе почувствувате потешкотии, земете неколку лажици од оваа смеса од јаболко.

Јадете јаболки кога и да можете – свежа, во компот, во било која форма, бидејќи јаболката е многу корисна за варењето.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМебел за вашите домашни миленичиња!
Следна објава„Вечер на камерна музика со ансамблот на Игњац Фукс“, Хрватска
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР