Шарени, надреалистички, позитивни и разиграни фотографии од мексиканскиот уметник Емануел Карвајал, тешко дека ќе остават некого рамнодушен.

Тоа што се случува на неговите фотографии на Instagram (Instagram/ @emmanuelcarvajal) е сосема нов минималистички, апстрактен и живописен свет насликан со бои на виножитото, додека уметникот постојано си поигрува со движењата и композициите, што често овозможува целосна дигресија при создавањето на еуфоричните и светли поставки.

Ако се чувствувате нерасположено, еден поглед на неговиот Instagram несомнено ќе ви го разубави денот и ќе ја врати насмевката на вашето лице.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСофистицирана модна линија на “Kaftan Studio”!
Следна објаваРетро костими за капење кои ги сакаме!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР