“Kaftan Studio” е релативно млад сараевски моден бренд кој e познат по тоа што уште од самиот почеток на своето постоење е “fur free fashion brand”, односно тие во своите модни линии не употребуваат вистинско животинско крзно, сметајќи ја неговата употреба за крајно неетична.

Нивната нова модна летна линија насловена како “IT JACKET” е навистина уникатна, софистицирана и необична, би се рекло може да ја носат само посмелите дами вљубенички во екстравагантното. Погледнете ја!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава3 Декоративни карактеристики на современиот простор!
Следна објаваШарен профил на Instagram кој може да го следите!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР