Во овој хотел на Ибица, гостите престојуваат во соби обоени во бои на бонбони  дизајнирани со видливо арт деко влијание, додека на уметниците кои престојуваат во  резиденциите на хотелот им се нудат транспарентни апартмани во лобито ..

Хотелот “Парадаисо Ибица” беше отворен минатиот месец на северозападниот брег на Балеарските Острови, не толку далеку од познатиот ноќен живот кој се одвива во одморалиштата на Сан Антонио.

Мисијата на овој угостителски објект е да понуди алтернативни сместувања и опции на островото за забава, создавајќи разновидни и активни уметнички програми за гостите и други останати туристи кои можат да уживаат во нив за време на нивниот престој.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDisney морска колекција наменета за забави покрај базените!
Следна објава3 Декоративни карактеристики на современиот простор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР