По повод прославата на својот 280-годишен јубилеј, швајцарскиот бренд за часовници Jaquet Droz го претстави новиот Parrot Repeater – џепен часовник.

Тоа е уникатен часовник со пет анимации на бројчаникот, со обвивка на дијаметар 56 mm од 18-каратно злато во розова боја, украсено со голем број на декоративни техники и скапоцени камења.

“Tри години работа бea неопходни да се создаде ова ремек-дело, сите уметнички техники и вешти раце на сите мајсторите, за да ја одбележиме оваа неверојатна можност. Овој модел го претставува целиот спектар на Jaquet Droz изработката, во еден модел, украсен со десет карати скапоцени камења, вклучувајќи жолти дијаманти, рубини, смарагди и сафири во три бои”.

Ова живописно ремек-дело претставува анимирана природна сцена, за која љубовта кон мотивот на птици која ја има овој бренд, станува фокусот на вниманието. Покрај  птиците на часовникот можат да се видат и два тигра.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПатување: Тропски острови во Европа!
Следна објаваDisney морска колекција наменета за забави покрај базените!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР