Американскиот бренд Timberland ја лансираше својата нова модна линија на машки часовници која патем беспрекорно ги соединува врвните перформанси со совршениот стил кој е лесно прилагодлив во секоја прилика.

Врвниот квалитет, апсолутната сестраност како и мајсторската изработка го чини овој бренд меѓу најпопуларните кај машкиот дел од популацијата. Овие часовници секогаш воодушевуваат со секогаш својот иновативен дизајн, функционалност и беспрекорната спортска елеганција.

Актуелната понуда нуди три модни линии, а тоа се “Dixiville”, “Lington” и “Cadion”. Првата линија е еен вид на компромис помеѓу спортски, елегантен и авантуристички момент. Втората пак со својата спортска елеганција и аналоген бројчаник е совршен моден аксесоар за секој урбан маж. И на крај третата има дигитален бројчаник и е идеално речение за спортисти и авантуристи.

Сите овие три линии успешно го поврзуваат стилот и перформансите на еден иновативен начин својствен на овој популарен бренд, креирајќи при тоа прилагодлив стил кој се вклопува во секоја прилика.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГастрономија: 15 Најдобри ресторани во светот!
Следна објаваУникатен луксуз во семеен стан!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР