Оваа годинава во мода се фризури со големи таласи и ниски “неуредни” пунџи.

Ако сакате плетенки, тогаш најдобар избор е дебела плетенка во секоја варијанта.

При изборот на фризура за свечени прилики, мора да посветите посебно внимание на должината и бојата на косата, како и обликот на лицето, бидејќи постојат идеални фризури за секоја форма на лице, како и изборот на облеката.

Потрудете се да изгледате уникатно и женствено.

Таласи за долга коса
За разлика од прецизно дефинираните таласи, како оние од 1960-тите, кои беа модерни во последните неколку сезони, во мода се повторнно таласите, но сега по-опуштени, светли и ненаметливи. Со оваа фризура ќе изгледате опуштено и испраќате порака дека не се трудите премногу да изгледате толку совршено. Вашиот млад и бунтовен дух ќе дојде до израз.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваEлегантни на работа во текот на пролетта и летото?
Следна објаваКолекција за која сите жени сонуваме!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР