Две легендарни имиња од модниот свет Net-A-Porter и Balmain, скоро се здружија за да создадат неверојатно убава, елегантна и луксузна летна колекција …

Инспирирана од гламурот на Кан, Сен Тропе и други дестинации на Азурниот брег, оваа колекција е дизајнирана како идеална летна гардероба која ги покрива сите ваши потреби – од секојдневени до целосно гламурозни.

Блузи со линии и тегет блејзери, со златни детали и прекрасен крој, нудат освежителен пристап на класичниот морнаски изглед, а ќе ве наведат да сонувате за сите настани кои би сакале да ги посетите.

Јадрото на оваа колекција се рефлектира во една реченица – изгледајте модерно, каде и да одите …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛетни фризури!
Следна објаваНајмодерен декоративен тренд во 2018: зелен мермер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР