Тукушто заврши 63. избор за најубава песна на Европа!

Израелската евровизиска песна „Toy“ во изведба на 25-годишната пејачка Нета Барзилаи е победник на  Евровизија 2018!

Ова е четврта победа на Израел, кој зад себе ги има двете последователни победи во 1978 и 1979 година, како и онаа во 1998 година, кога земјата ја претставуваше скандалозната Дана Интернејшнал со темата „Diva“.

Евровизиската песна на Нета е потпишана од израелскиот композитор Дорон Медали и продуцентот Став Бегер, а таа настапува со “лупер” уникатен снимач на звук, кој придонесува за свежа и современа комбинација на звуци и влијанија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкандалот на Eurovision song!
Следна објаваГодишна изложба на студентите од ФЛУ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР