Човекот кој го грабна микрофонот на 29 -годишната преставничка на Велика Британија SuRie за време на Евровизијскиот настап со песната ” Storm” во Лисабон, е идентификуван какo познат серијски напаѓач на сценски настапи. Во микрофонот тој извика:”Nazis of the UK media, we demand freedom.”

Според неговата биографија на Твитер, тој е филозоф, активист и диџеј со место на живеење во Лондон и има напишано и самоиздадено Е- книга, со наслов Мојата борба за слобода на идеите против корумпираните и убиствени големи нацистички main stream медиуми – како што се ITV.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCreative Hub ја претстави Македонија на Самитот Forbes во Израел
Следна објаваЕвровизија 2018 – победа на Израел со Netta Barzilai !
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР