Новата колекција на накит со потпис на јувелирската куќа Bulgari предизвика вистинска сензација, бидејќи содржи повеќе од 100 одлични дела на накит и часовници за сечиј вкус.

Специјално е дизајнирана во слава на стариот гламур и уметност, кои не потсетуваат на некои од најголемите фестивали во Италија, на карневалот во Венеција или на историскиот Регата фестивал.

Оваа спектакуларна колекција е наречена “Festa” и има за цел да изрази единствен став и уникатниот италијански стил, кој со векови се пренесува од една генерација на друга.

Колекцијата има три различни инспирации, наречени Festa Italiana, Festa Dell’infanzia i Festa Delle Principesse, а резултатите се апсолутно воодушевивачки.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваH&M ја објави соработката со Moschino!
Следна објава“Малите жени” од Louisa May Alcott!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР