На есен, ќе ја видиме соработката помеѓу H & M и Moschino!

Кампањата MOSCHINO [tv] H&M е мошне иновативен телевизиски концепт кој ги комбинира социјалните и традиционалните медиуми, со цел да стекне присуство на што поголем број платформи – возбудливо и воодушевувачко ново искуство во дигиталниот свет.

Креативната советничка на H&M Ann-Sofie Johansson, изјави дека ова партнерство е токму тоа што сега му е потребно на модниот свет.

“Колекцијата која доаѓа е совршен микс на поп културата и културата на улицата, но и на гламурот. Jeremy Scott е одличен – тој знае какао да се забавува со модата и при тоа да се поврзе со фановите низ целиот свет” – додаде таа.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 16.04.2018 година!
Следна објаваНова фантастична колекција “Festa”на Bulgari!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР