Сите се радуваме на доаѓањето на пролетта, најубавото годишно време. Освен одличните модни парчиња кои беа претставени на модните писти во светските метрополи и новитетите за фризури не беа помалку воодушевувачки.

Сезонава се враќа стилот кои го носевме во 90`те години на минатиот век, што значи природно обликувана фризура. Што се однесува до боите трендовски најзастапени ќе бидат црвено-златните нијанси.

Направете си една од следниве ефектни фризури, и ви гарантираме дека ќе бидете во тренд!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУкрасни декорации за вашиот дом на Stradivarius!
Следна објаваЛегендарниот Jaguar ‘D-Type’ тркачки автомобил повторно се произведува!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека). Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!!

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР