Image may contain: car

Jaguar повторно ќе го произведува својот иконски тркачки автомобил, “D-Type“, 62 години по излегувањето на неговиот последен модел. Познатиот бренд на автомобили ја презентираше оваа нова верзија на јавноста во салонот Rétromobile, кој се одржа во Париз од 7 до 11 февруари 2018 година. Само 25 модели ќе бидат достапни за продажба.

Image may contain: car

Image may contain: car and outdoorNo automatic alt text available.No automatic alt text available.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролетни црвено-златни нијанси!
Следна објаваОблакодер во форма на дијамант во срцето на Менхетен!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР