Image may contain: one or more people, tree, dog, outdoor and nature

Aeppol е уметница чии дела можат да допринесат за лекување на светот!

Со фини контури, магични бои, Aeppol ги репрезентира невините детски соништа, исполнети со фантазија и спокој. Цртежи кои ќе Ве вратат во детството и ќе ве потсетат на поубави безгрижни времиња. Потенцирана е убавината на детскиот сон, на имагинативната способност за нештата да бидат подобри кога можеме сами да си ги замислиме.

No automatic alt text available.

Девојката во шумата ги живее нашите интровертни соништа. Далеку од матријалните зла, бучните градови, таа се реконектира со природата, го лечи својот ум и својот дух и прави она што сака. Сепак, бегањето од реалноста е понекогаш единствениот начин да ги пребродиме секојдневните предизвици и да се справиме со ова бучно и зафатено секојдневие.

Повеќе за нејзината работа можете да дознаете на Instagram, или пак Facebook.

Image may contain: bedroom and indoor

Image may contain: table, plant and indoorImage may contain: one or more people, tree, snow, plant, outdoor and natureImage may contain: people sitting and indoorImage may contain: cloud, sky and outdoorImage may contain: one or more peopleImage may contain: people sitting, tree, outdoor, nature and waterImage may contain: plant, table and indoorImage may contain: indoorImage may contain: swimming and textImage may contain: people sitting and indoorImage may contain: plant and indoor

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШик француски стан со детали од различни епохи!
Следна објаваНадреална природа на Alexis Pichot
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР