Image may contain: tree, outdoor and nature

„Marche Céleste”  од фотографот Alexis Pichot е резултат на годишна посветена работа на фотографија и едитирање. Фотографот ја документирал шумата Fontainebleau навечер, барајќи ја својата поврзаност со неа и претставувајќи што е можно надреално. 

Повеќе за неговата работа можете да дознаете тука, а не заборавајте да го погледнете и неговиот Instagram.

Image may contain: tree, plant, night, bridge, outdoor and nature

Image may contain: tree, plant, sky, outdoor, nature and water

Image may contain: sky, tree, cloud, grass, outdoor and nature

Image may contain: sky, outdoor and nature

Image may contain: outdoor and nature

Image may contain: night, plant, tree, outdoor and nature

Image may contain: tree, plant, outdoor, nature and water

Image may contain: night

Image may contain: tree, sky, night, outdoor and water

Image may contain: sky, tree, outdoor and nature

Image may contain: plant, tree, grass, sky, outdoor and nature

Image may contain: tree, plant, sky, night, outdoor and nature

Image may contain: tree, outdoor and nature

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИлустрација | Спокојниот живот надвор од бучниот урбанизам
Следна објаваМашка мода: Dolce & Gabbana есен/зима 2018 година!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР