Денес, модните куќи се насочуваат кон потребите за масовно дигитално трошење …

Така, брендот Dolce & Gabbana, уште еднаш го распосла црвениот тепих за своите миленици. Познати лица, како што се Остин Махоне, Камерон Далас, Кристијан Комбс и Рафети Ло, доминираа на модната изложба.

Овие млади модели ни покажаа многу декадентна перспектива на колекцијата есен / зима 2018 година, која се вика King’s Angels. Брендот Dolce & Gabbana повторно се сврте кон својата сакана кралска тема и соодветно ни ги претстави стиловите кои одушевуваат со модерен кралски луксуз.

Дизајнерите Доменико Долче и Стефано Габана презентираа интересни стилови и комбинации инспирирани од уличната мода. Прелистајте ја галеријата и пронајдете се во креативноста на ова историско модно дуо.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНадреална природа на Alexis Pichot
Следна објаваZARA Home | Колекција од розева палета
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР