Модерното XXL ќебе е прилично скапо, но сега можете сами да го сплетете, за само 45 минути без игли за плетење и специјални вештини.

Некои ќе речат, плетењето е стара школа и застарено? Мора да се шегувате. Плетењето е вистински хит, а за оваа ќебе не мора да бидете научник или експерт, дури не мора да имате никакви додатоци за плетење.

Можете да го направите тоа само со своите раце, а како да го направите тоа, видете на видеото:

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМаици со графити на Keith Haring во Страдивариус!
Следна објаваMICHAEL Michael Kors: тиркизната боја во преден план!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР