Andrea Diakonu позираше покрај прекрасната сина вода за време на снимањето на кампањата MICHAEL Michael Korsза пролет/лето 2018 година …

Во друштвото на моделот Batista Radufe, таа ги покажа најдобрите креации од понудата на овој бренд за топлата сезона. Mario Testino, славниот моден фотограф кој се најде во бројни наслови за непријатни обвиненија овие денови, работеше како фотограф на ова снимање.

Како што можеме да видиме, новата сезона ја става тиркизната во преден план, презентирајќи ни фустани, плетени џемпери и големи торби во овие тонови.

Ако погледнеме реално, оваа зима и не беше многу студена, а после овој едиторијал, со нетрпение ги чекаме првите пролетни денови…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа 45 минути без игли за плетење до модерно ќебе!
Следна објаваЛуксузен и елегантен хотел во срцето на Париз!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР