Во интервјуto за W Magazine, коe го даде заради својата нова соработка со Reebok, Gigi ја откри големата тајна во врска со својата прекрасна коса. Богатите  супермодели често користат скапи третмани како оние со колаген, хијалуронски киселини или со стотици витамини за да излезат совршени на модната пииста, но не и таа. Производот на Gigi Hadid нема никакви врски со типичните производи кои ги користат милионерите.

”Кога имам повеќе време, на косата нанесувам кокосово масло и ја врзувам во банана пинџа, оставам да дејствува маслото се до миењето, а јас продолжам да ги извршувам секојдневните работи ”, објаснува Гиги за W Magazine. ” Можете да го измиете веднаш косата, но јас се обидувам да го оставам кокосовото масло околу 3 дена во косата, а потоа добро ја мијам со шампон ”.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПариските уметници го отфрлија споменикот на Jeff Koons!
Следна објаваЕдноставен рецепт за здрава закуска!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР