Земјите како што се Италија, Австралија или Тајланд се наоѓаат на речиси сите списоци на препорачани земји за патување и веќе се подразбира дека се дестинации кои мора да ги посетите барем еднаш во вашиот живот.

Интересна историја, богата култура и сензационална храна, се некои од клучните фактори кои ја прават некоја земја пожелна за посета. Некои луѓе сакаат да посетуваат во земји кои се невообичаени заради јазикот кој се зборува во нив и фантастичните природни ресурси, додека други, исклучиво ги посетуваат оние земји кои се на листатa “must see“ дестинации.

Па така некои луѓе сакаат да пливаат во пештерата Гротто на Капри, да јадат суши во познатиот ресторан Џиро во Токио, а некои би сакале да ја видат смената на стражата во Лондон. Без разлика на тоа кој тип сте, ви нудиме малку поинаква листа на неверојатни и необични земји што треба да ги посетите во 2018 година, се разбира, ако имате прилика и можности.

Без текст, сликите зборуваат 1.000 зборови.

Колумбија

ШРИ ЛАНКА

Андамани и Никобарските острови

Мадагаскар

Канада

Турција

Галапагос
НепалРуандa

Валета Малта

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПампас трева – нов деликатен тренд во украсување на домот!
Следна објаваТоп 9 најскапи лакови за нокти!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР