По кактусите и сукулентите, ново растение стана тренд во уредувањето на домот. Тоа е јужноамериканска пампас трева, која освојува со своите меки контури и нежни пастелни нијанси.

Овогодишните венчавки ќе бидат во знакот на оваа декоративна и специјална билка, насекаде низ светот, а совршено ќе се вклопи во венчавки во бохо стил, кои стануваат се побеќе популарни.

Досега ја видовме како декорација на венци, како украс на маса и разни инсталации.

Сега дизајнерите на ентериер одлучија да ја внесат оваа прекрасна билка во нашите домови.

За разлика од зелените растенија на кои сме навикнати во нашите домови, пампас тревата ќе ја внесе женственоста, на суптилен начин. Ова нежно растение идеално ќе се вклопи во секој простор. Можете да го ставите во декоративна вазна од порцелан, но, исто така и да ја тестирате вашата креативност и да го претворите во мало уметничко дело.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрестижен ресторан во Токио инспириран од пештера!
Следна објаваПопуларни дестинации за патување во 2018!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР