Дали планирате да организирате забава за празнициве?

Ако очекувате гости или сакате да подготвите вкусен пијалoк за вашето семејство, најдовме совршен коктел за вас!

Овој коктел од ванила и брусница е совршен за зимските денови, божиќни прослави и други забави!

За овој коктел ви се потребни само 3 состојки и е многу лесно да се направи.

состојки:

Вотка со вкус на ванила
Сок од брусница
Пенливо вино

За декорација:

свежа брусница
ванила стапчиња

инструкции:

Во шејкер за коктели, се мешаат вотката со вкус ванила, сокот од брусница и коцки лед. Протресете силно додека состојките не се соединат. Истурете ја оваа мешавина во високи чаши за вино, а потоа додадете го пенливото вино или вашиот омилен шампањ. Пополнете го чашите до врвот со пенливото вино. Украсете со свежа брусница и ванила стапчиња.

Уживајте во овој свечен и вкусен коктел!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметнички ремек-дела инспирирани од Шекспир
Следна објаваКако треба да изгледа една модерна венчавка во 2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР