Заборавете за Лас Вегас, Лондон или Њујорк! Ако сакате да ја доживеете ноќта од филмот Мамурлук, не мора да пропатувате половина од светот, бидејќи вистинската забава не се наоѓа многу далеку од нас.

Online World Hostel Hostel ни го откри најпосакуваниот град за забави во светот. Во испитувањето, учествуваа над 4.000 луѓе од 27 земји во светот, оценувајќи го квалитетот на клубовите и баровите, отвореноста и пристапноста на локалното население, безбедноста, инфраструктурата и цената.
Хамбург беше прогласен за најдобар град за забава!

Европа е победник оваа година!

Европските градови го освоија остатокот од светот, а сите љубители на ноќниот живот повеќе не треба да ги планираат своите патувања во странство.

Топ 10 градови за најдобра забава на светот:
1. Хамбург
2. Копенхаген
3. Берлин
4. Даблин
5. Амстердам
6. Сан Франциско
7. Гетеборг
8. Прага
9. Варшава
10. Њујорк

Коментари

коментари

  • ТАГОВИ
СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗапочнете ја новата година со нов маникир!
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР