Ја прославивме Новата година, а новогодишното расположение се уште нè следи. Време е за промени и подобрување на самите себе, така што 2018 година, ќе биде најуспешната во нашите животи.

За почеток, можно е со мала, но ефективна промена да го подобрите вашето расположение. Ноктите се важен аспект за секоја жена, а ние ви предлагаме 10 зимски идеи за различн маникир.

Не плашете се да експериментирате, бидејќи светките, холографските површини и камечињата се совршен избор за првите денови од 2018 година.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваPVC мантилот е најнов тренд во 2018 година!
Следна објаваНајдобриот град за забава на светот се наоѓа во Германија, а не е Берлин!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР