Лакиран мантил, темни очила и мрежасти чорапи! По овој стил е препознатлива француската модна уредничка Carine Roitfeld. Овој уникатен модел, паметиме дека беше вистински хит во 90`те години од минатиот век, а сега се враќа на голема врата на светската модна сцена. Многу од нам познатите славни личности можеме да ги видени како веќе го носат. Иако е многу впечатлив и изгледа секси, сепак ви препорачуваме да го носите само за вечерните излегувања, поради фактот што пластиката и не е баш нај пригодна за носење и предизвикува потење. Во продолжение одбравме неколку интересни модели од овој страо-нов тренд. Погледнете и одберете го својот омилен модел!

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 7 најскапи шишиња шампањ!
Следна објаваЗапочнете ја новата година со нов маникир!
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР