Pascal Campion инспириран од неговата жена и неговите деца направи илустрации кои мора да кажеме дека ни го стоплија срцето. Ставајќи го акцентот на малите нешта, Паскал ја доловува есенцијалната потреба и закон да се слави и најмалиот момент во денот. Да се заборават малите нервози и да се запомнат малите среќни моменти!

 

Утеха после долгиот ден!

Image may contain: people sitting and indoor

Утрата со саканата личност!

No automatic alt text available.

Бакнеж кога е потполно релаксирана!

No automatic alt text available.

Спонтана борба со перници!

Image may contain: one or more people

Пикници во сончеви денови!

Image may contain: one or more people, sky, tree, outdoor and nature

Прегратка која штити од студот!

Image may contain: outdoor

Романтично „кутнување“ од нозе!

Image may contain: one or more people, shoes and outdoor

Кога го чека да се врати дома!

Image may contain: one or more people and indoor

И во најздодевните обврски се наоѓа малку забава!

Image may contain: one or more people, people standing and shoes

Кога го минуваме целиот ден не правејќи ништо!

No automatic alt text available.

Спонтано покажување внимание!

Image may contain: text

Кога го гледаме светот од сите перспективи!

Image may contain: outdoor

Зјапајќи во чудото кое е дел од нас!

No automatic alt text available.

Грижи кога таа не се јавува на телефон!

No automatic alt text available.

Гледаме како лисјата паѓаат додека старееме заедно!

Image may contain: indoor

Ѕиркајќи низ вратата за да се видат најскапоцените моменти!

No automatic alt text available.

Кога сме тука еден за друг!

No automatic alt text available.

Кога се добиваат неочекувани прегратки!

Image may contain: one or more people, people sitting and indoor

Споделување спонтани интимни моменти заедно!

Image may contain: indoor

Не дозволувајќи му на дождот да Ви го уништи денот!

Image may contain: plant, tree and outdoor

Да се гледа златната позитива во секоја ситуација!

Image may contain: one or more people, people standing, child and outdoor

Да се биде горд на сите мали постигнувања!

Image may contain: one or more people, people standing and shoes

Кога забавата е за целото семејство!

Image may contain: one or more people, people dancing and shoes

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатен хотел со облик на гитара се гради на Флорида!
Следна објава25 прекрасни модели во бојата на виното!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР