Ова е време, кога можете да одберете облека во богатите нијанси на виното.

Прекрасната бордо боја стана вистински хит и секоја есенска сезоната повторно оживува. Оваа боја, всушност е актуелна секоја сезона, со тоа што дизајнерите ја претставуваат во различна варијанта, секоја сезона.  Ајде да се потсетиме дека Institut Pantone и оваа година ја вклучи “бојата на виното” како трендовска боја за 2017 година. Тие ја избраа нијансата “Tawny Port”.

Богата, заситена и раскошна, оваа боја е идеална за создавање на есенски моден  стил. Оваа боја подеднакво добро изгледа на кожа, волна или на топлиот кашмир.

Одвоивме повеќе модни стилови за вас во боја на бургунди, кои ќе ве инспирираат да креирате сопствен есенски изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИлустрација | Убавината е во малите нешта
Следна објаваАко барате инспирација за претстојните празници, тогаш сте на вистинското место!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР