Француското дизајнерско студио Harow создаде маса со оригинален изглед.

Користејќи дигитални слики од архивата на НАСА, дизајнерското студио Harow, дизајнираше површина која ја реплицира вистинската површина на природниот сателит на Земјата – Месечината. Аполо 11, името на масата, се состои од извајана fiberglas плоча во форма на месечев кратер. Преку овој дебел сегмент има слој од смола кој му овозможува на секој детаљ да биде целосно видлив и во исто време, ја прави површината на масата рамна.

Ногарките на масата се направени од алуминиум и месинг, во посебна форма која наликува на платформата на бродот “Аполо” и претставува омаж на многубројните  мисии во кои учествувал.

Погледнете како изгледа овој уникатен модел на маса.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Девојката во Токио
Следна објаваКомплетен моден водич: идеални обувки за секоја нијанса на панталони!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР