Кој вели дека венчаницата мора да биде бела?

Јапонската компанија Kuraudia Co. неодамна соработуваше со Walt Disney Japan Co. за да создаде убава колекција на венчаници инспирирани од принцези. Дизајнот на фустаните е инспириран од шестте различни принцези: Бел, Пепелашка, Ариел, Рапунзел, Аурора и Снежана.

Некои фустани навистина изгледаат како токму сега да излегле од филмот, додека на другите, јасно се гледа инспирација.

Фустаните ќе бидат достапни за изнајмување од 1 ноември, но за жал, досега само во Јапонија.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRoman Jehanno | Уметниците и нивните работилници
Следна објаваЗнаеш дека ни е роденден овој месец? Те покануваме на изложба и журка!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР