27.10. – 20.11. – Тито во Африка // Tito in Africa

Изложба за сите генерации на скопјани што сакаат да се потсетат на едно време и една земја во кое живеевме рамноправно, гордо и достоинствено.

Изложбата Тито во Африка е настаната како резултат на проектот “Socialism Goes Global” на “University of Exeter” од Велика Британија и “Музеј Југославије” од Белград.

tito-vo-afrika-izlozhba-public-room

28.10.// 22:00 – Честитајте ни роденден

На 28ми октомври прославуваме две години постоење.

Три ката исполнети со музика, изненадувања и полно драги луѓе те очекуваат на прославата на нашиот втор роденден!

rodenden public room
***

Еве зошто треба да не посетиш оваа седмица

09.10. // 18:30 – Бесплатно предавање – Биди најдобра верзија од себе
Можност да се запознаеш Катерина Ангеловска, автор на книгата „333 Афирмации” и нејзината програма за личен развој.

bidi-najdobra-verzija-od-sebe-public-room

10.10. // 19:00 – Movie Nights
Стартува сезоната на европски филм со проекцијата на унграскиот филм „Kontroll”.

movie night

11.10. // 19:30 – Hiking the Balkans: Croatia&Montenegro
Куп идеи од Маја Трајковска за активен одмор исполнет со планинарење и активности на вода во Хрватска и Црна Гора.

hiking the balkans

11.10. // 22:00 – Затворање на KineNova FIlm Festival
Второто издание на филмскиот фестивал ќе заврши со добра журка и звукот на ConstantinV.

kinenova-party-public-room

12.10. // 18:30 – Отворен час со Синоличка Трпкова
“Отворен час со…” е новата програма на Театар за сите, а поканети се сите кои сакаат да дознаат повеќе за разликите и сличностите помеѓу филмското и театарското актерство.

otvoren-chas-so-sinolichka-trpkova-public-room

12.10. // 21:00 -Thursday in Public Room
Сашо Поповски Трио во четврток ни доаѓа во Соба, да ни отсвират некој ептен добар џез.

sasho-popovski-12.10

13.10. // 20:00 – Бразил низ фотографии
20 слики од природата и од историски и модерни градби во Бразил.

brazil-niz-fotografii-public-room-

13.10. // 22:00 – Friday in Public Room
Петок е одличен ден за џез звуци и добар провод.

filip-dimishkovski-13.10

14.10. // 22:00 – Saturday in Public Room
Кате Веск Квартет не носат на одлично музичко патување со звукот на Peggy Lee и Sarah Vaughan.

kate-vesk-kvartet-14.10
***

Оваа недела препорачуваме да пробате …

Obrok-na-nedelata-burger
***

Не знаеш што е Cosy Room?

Тоа е нашиот нов уреден простор на поткровјето на Јавна Соба. Ја препорачуваме за организирање на настани од различен тип, како тим билдинг, корпоративна забава, бизнис презентација, кино проекција и други.

cosy-room-public-room

Прочитај ја целосната понуда и разгледајте ја Cosy Room.

***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФустани кои секоја венчавка ќе ја претворат во бајка!
Следна објаваНова форма на удобност од Women’secret
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР