Во срцето на Фиренца, по должината на реката Арно, се протега луксузниот хотел Portrait. Овој омаж кон безвременскиот луксуз на високата мода има привилегиран поглед на најпознатиот фирентински мост, Понте Векио, создавајќи панорама која го одзема здивот. Поранешната приватна резиденција, денес е претворена во ексклузивен хотел кој нуди 32 апартмани и 4 соби за гости.

Image result for the portrait hotel florence

Најлуксузната компонента на овој угостителски објект се купатилата Салваторе Ферагамо. Луксузните мермерни кади, покрај удобноста, нудат панорамски поглед на овој италијански град, а вашата релаксација тука ќе добие нова димензија. Самиот хотел е дел од колекцијата Лунгарно која му припаѓа на семејството Ферагамо, а на гостите им се нуди бесплатен влез во истоимениот музеј за обувки и попуст во сите активности на овој бренд.

Image result for the portrait hotel florence

Image result for the portrait hotel florence

Иако се наоѓа во срцето на градот, оваа резиденција ветува максимален мир и потребна тишина. Пространите апартмани се опремени со светол мебел во бела, крем и кафени нијанси и обезбедуваат доволно удобност дури и за најпребирливите гости. Чистите линии на овие апартмани се комплетирани со автентични фотографии од светските ѕвезди од минатиот век кои престојувале во Фиренца: Кларк Гејбл, Одри Хепберн, Војводата од Виндзор и други.

Image result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florenceImage result for the portrait hotel florence

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов компактен стан во стакло во срцето на Украина!
Следна објаваИдеална кошула-фустан за есен!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР