Кошулите-фустани, никогаш не биле толку популарни и сега е вистинско време да ги облечете…

Predlog dana: košulja-haljina iz H&M-a

Кошулата-фустан е идеално парче за постудената есенска сезона која ни доаѓа, бидејќи можеме да ја носиме на многу начини.

Можете да ја носите како туника, но исто така и како фустан, а нејзината разновидност на никаков начин не може да ви го ограничи експериментирањето и да ги испробате различните стилови.

Оваа прекрасна кошула-фустан во маслинова боја, можете да ја носите преку цела година. Сепак, во ладно време, можете да носите со фармерки, дебели хеланки, но исто така и со длабоки чизми чија должина е над колена.

Можностите се разни, а од вас зависи да ја најдете вашата омилена комбинација.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваPortrait – луксузен хотел во срцето на Фиренца!
Следна објаваЏиџи Хадид во новата кампања на Мисони – есен 2017!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР