Таа е дефинитивно најбараната девојка во модната индустрија! Џиџи Хадид не затанува, и скоро нема голема модна кампања за некој луксузен бренд во кој таа не се појави или нејзината сестра Бела.

Токму сега го прошири своето модно портфолио со кампањата за уште еден познат бренд – Мисони. Италијанската модна куќа ја ангажираше убавата моделка како носител на кампањата за есен 2017 година.

Điđi Hadid u novoj kampanji za Missoni

Судејќи според фотографиите, стилот Мисони совршено се вклопува во личниот стил на младата моделка. Колекцијата е со живописни бои и шик-комбинации со карактеристичната шара на  Мисони.

Џиџи, исто така, носи обувки со потпис Мисони на фотографиите. Анџела Мисони и останатиот тим, на снимањето се грижеа манекенката да изгледа што е можно поприродно, така да Џиџи е минимално нашминкана, за облеката на престижниот бренд да дојде во прв план.

Điđi Hadid u novoj kampanji za Missoni

Điđi Hadid u novoj kampanji za MissoniĐiđi Hadid u novoj kampanji za MissoniĐiđi Hadid u novoj kampanji za MissoniĐiđi Hadid u novoj kampanji za MissoniĐiđi Hadid u novoj kampanji za MissoniĐiđi Hadid u novoj kampanji za MissoniĐiđi Hadid u novoj kampanji za Missoni

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИдеална кошула-фустан за есен!
Следна објаваБелите чизмички до глужд се хит на модната есенска сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР