Related image

Студиото за индустриско дизајнирање Layer, предводено од дизајнерот Бенџамин Хуберт, дизајнираше колекција Cradle составена од мрежаста структура на лежалка и конвенционални елементи на фотеља за италијанскиот бренд Moroso.

Cradle – ултимативен дизајн

Преземањето на типологијата од класичните столици, Layer разви три-димензионален и растеглив текстил со високи перформанси. Силните влакна со ситна густина создаваат столици во една интересна и привлечна форма, истовремено.

Image result for Cradle chair - Layer for Moroso

Minimalističke stolice koje je teško ne zavoletiMinimalističke stolice koje je teško ne zavoleti

Image result for Cradle chair - Layer for MorosoMinimalističke stolice koje je teško ne zavoletiImage result for Cradle chair - Layer for Moroso

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДекадентен и луксузен стан во Лондон!
Следна објаваСтари маици – нови идеи!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР