Колекцијата есен/зима на дизајнерот Karl Lagerfield беше преставена на публиката во француската престолнина. Парискиот “Grand Palaise” беше исполнет до последното место.

Модните креации на чии потпис стои познатиот дизајнер се инспирирани од модниот стил кој владееше во почетокот на XX век. Материјалите кои преовладуваат се сатенот, твидот и кожените детали, додека кога станува збор за боите приматот го имаат сивата и црната.

Во оваа пригода парискиот градоначалник му го врачи орденот “Grand Vermeil”, кое претсатвува најголема почест на Париската престолнина.

Погледнете ги моделите!!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФестивал! Дотерај го Скопје!
Следна објаваВенчаници за плажа – нови трендови!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР