Со задоволство ве покануваме да бидете дел од нашиот фестивал и да се запознаете со она што Јавна Соба го правеше изминатово лето заедно со граѓаните на Скопје

Baner i programa za web-01
***

Дознајте повеќе на линкот од настанот на Фејсбук:
Фестивал! Дотерај го Скопје!

Baner i programa za web-02
***

Уживајте во фестивалската програма, промоцијата на коктели, смути и храна во Јавна Соба

1
2
3
***

Се подготвуваме и за Skopje Design Week 2017!
Сите дизајнери кои сакаат да учествуваат веќе може да се пријават на нашиот веб сајт ministryofpleasure.net

Skopje Design Week
СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаградна игра со Култура
Следна објаваChanel couture fall-winter 2017
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР