Ако можете да се замислите во егзотичнична оаза во Тунис, додека ве занесуваат мирисите на цветовите од портокалите, тогаш вие престојувате во Нotel The Residence Tunis, кој е совршен за вас.

Luksuzna oaza u Tunisu

До луксузниот брег на азурното Средоземно Море, каде што некогаш се наоѓала античката Картагина, Хотел Residence Тунис ја комбинира сензуалната елеганција инспирирана од арапско-андалузиското наследство на Тунис со префинето гостопримство. Разбудете се во луксузот на софистицираност, поставен по должината на чистите и недопрени плажи.

Luksuzna oaza u Tunisu

Luksuzna oaza u Tunisu

Luksuzna oaza u Tunisu

Luksuzna oaza u Tunisu

Luksuzna oaza u Tunisu

Luksuzna oaza u Tunisu

Овој хотел ќе ве заведе со својата мешавина на бои во комбинација со смирувачките бели и беж тонови и употребата на благородни материјали, како дрвото. Во склоп на хотелот, сè е подредено на уживањето, така да е достапен и таласо спа центар, каде можете да уживате во вашето слободно време и да се релаксирате, како и терените за голф со 18 дупки.

Luksuzna oaza u Tunisu

Luksuzna oaza u Tunisu

Luksuzna oaza u Tunisu

Luksuzna oaza u Tunisu

Ова место се наоѓа во близина на кејот, емитува чиста медитеранска магија, каде удобноста и расположението на гостите се врвен приоритет на персоналот. Хотелот е изграден во арапско-андалузиски стил, има 155 соби и 9 апартмани на располагање.

Luksuzna oaza u TunisuLuksuzna oaza u Tunisu

Luksuzna oaza u TunisuLuksuzna oaza u Tunisu

Вистинска оаза во пустината, а хотелот има дури 6 ресторани, каде што на менито се различни специјалитети, подготвени да ги разгалат сетилата на најкаприциозните гости. Luksuzna oaza u TunisuLuksuzna oaza u Tunisu

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Следна објаваВо овие градови луксузните хотели се најевтини!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР