Италијанското студио Диорама ја трансформираше старата бакалница во Пуља, во бар и ресторан, со неодоливи тропски растенија, фламинго тапети и неонски палми …

Пред тоа, тие го дизајнираа ентериерот на Блум бар на плажата за истиот клиент, а среќниот сопственик побара од нив повторно да дизајнираат иста лежерна атмосфера во нов урбан простор, кој се наоѓа јужно од италијанскиот приморски град Молфета.

“Целта беше да се внесе сонцето, свежината и кул вибрациите од брегот до срцето на градот”, велат луѓето од ова студио, кои токму тоа го постигнаа со комбинирање на тропско влијание со префинета и традиционалните палета на материјали. Површините на брушен метал и дрвен мебел, совршено се вклопија со ботаничките тапети и додатоците направени од ратан, така заедно креираат естетиката на лежерен тропски шик.

Stara bakalnica pretvorena u tropski raj

Stara bakalnica pretvorena u tropski rajStara bakalnica pretvorena u tropski rajStara bakalnica pretvorena u tropski rajStara bakalnica pretvorena u tropski rajStara bakalnica pretvorena u tropski raj

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата куќа на Едвард Нортон од 11,8 милиони долари!
Следна објаваНајраскошна и елегантна јахта CF8 Future Concept!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР