Новатa куќа на Едвард Нортон е познатa речиси колку што и актерот …

Ѕвездата на бројни филмови, што е дефинитивно најмногу запаметен од филмот “Fight Club”, тукушто купи нов дом по многу висока цена. Нортон за 11,8 милиони долари ја купи познатата Стивенс вила, која е дело на познатиот архитект Џон Лојтнер. Изградена во 1968 година, оваа вила е вистинско ремек-дело на архитектурата, на плажата на познатата Малибу колонија.

Zavirite u novu vilu Edvarda Nortona

Оваа прекрасна вила има своја приватна плажа со голема платформа и тревен двор со базен. Изградена е од дрво и бетон, а има пет спални соби и пет бањи, распоредени на површина од околу 350 м2. По деталното реновирање, кое го надмина минатото и ја пренесе оваа вила во иднината, сега таа претставува културно обележје на Калифорнија и уникатено богатство, кое е симбол на работата на Лојтнер, на брегот на Малибу.

Zavirite u novu vilu Edvarda NortonaZavirite u novu vilu Edvarda NortonaZavirite u novu vilu Edvarda NortonaZavirite u novu vilu Edvarda NortonaZavirite u novu vilu Edvarda NortonaZavirite u novu vilu Edvarda NortonaZavirite u novu vilu Edvarda NortonaZavirite u novu vilu Edvarda NortonaZavirite u novu vilu Edvarda Nortona

Малибу колонијата е омилена дестинација на богатите и познатите, заради крајбрежната локација и приватноста која ја нуди.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекцијата на чанти Hermes Resort 2018 е богата со бои!
Следна објаваСтара бакалница претворена во тропски рај!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР