Ако сакате да додадете зеленило во вашиот простор за кое не мора да се грижите, терариуми е одлично решение.
Дизајнерката Nupur Das Gupta создаде мала колекција на лампи, комбинирајќи ги  конвенционалните светилки со бајковити сцени. Секоја светилка има стаклена подлога што е регулирана одвоено, а во нив има шуми, ливади и потоци. Со оглед на тоа дека струјата е вклучена во приказнаа, тука нема што да се налева.

Во различните пејзажи, Gupta ги исполни транспарентените садови со цветни сцени. Користени се  вештачки цвеќиња, кои изгледаат многу природно, мов, пеперутки и други детали кои ќе ве воодушеват.

Image result for Nupur Das Gupta

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубав прибор за јадење!
Следна објаваОбјавена темата за следната најгламурзна Met Galа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР