Ако ја следите модата или сте фан на модерниот дизајн на ентериерот, тогаш треба да знаете дека холографскиот тренд, односно трендот во боите на виножито е популарен веќе некое време…

Оваа градација на бои, го мами вниманието и едноставно не ви дозволува да ја свртите главата – прво мора да уживате во нејзината магија и рафинирана естетика, да мечтаете за земјата на еднорогот, а дури потоа да продолжите по својот пат.

Доказ дека овој весел тренд не планира да не напушти туку така, е фактот дека тој се шири! Нови производи кои се појавија во светските познати бутици, како што се  Zara и Urban Outfitters, се креирни токму во овој стил – како дел од својата линија на домашни декорации, овие брендови ни претставија прибор за јадење во нијансите на гривата на магичниот и митолошки еднорог.

Najlepši pribor za jelo

Najlepši pribor za jelo

Najlepši pribor za jeloNajlepši pribor za jeloNajlepši pribor za jeloNajlepši pribor za jeloNajlepši pribor za jelo

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако ќе изгледа Rolls Roycе во иднина?
Следна објаваКога во ламбата се случува бајка!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР