Ќе биде ли ова најконтраверзната тема на Met Galа до сега?

Темата на најгламурозната забава и модните изложби во режија на една од највлијателните жени во светот на модата, Annа Wintour, која се одржува секоја година на познатиот Метрополитен музеј во Њујорк е Модата и Религијата.

Темата на последната забава беше “Rei Kawakubo / Comme des Garçons”, покрај изложбата во чест на YSL 1983. Rei Kawakubo е единствената жива дизајнерка која доби изложба на Met Gala.
Со оглед на бројните дизајнери кои во својата работа ја вклучија религијата, ова би можело да биде многу интересна изложба. Dolce & Gabbana, Christopher Kane, Jeremy Scott и Jean Paul Gaultier, се само некои од нив.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКога во ламбата се случува бајка!
Следна објаваСовршена елеганција на скандинавски стан!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР