Овој гостопримлив скандинавски стан се наоѓа во срцето на Гетеборг во Шведска, на третиот кат на многу интригантна зграда…

Поголемиот дел од оригиналниот шарм е сочуван за време на редизајнирањето на станот, а сопствениците ќе имаат можност да уживаат во високите тавани, квалитетните дрвени подови, бордурите, медалљоните и радијаторите од леано железо, кои се ретки.

Во ходникот на станот, ви посакуваат добредојде белите ѕидови и подови со нежни бои, кои ве водат до една убава дневна соба, која се отвора кон балконот, кој веднаш станува центар на вашето внимание.

Распоредот на кујната и трпезаријата е најдобар избор за оние кои сакаат да ги поканат своите пријатели на вечера и да уживаат во организирање на забави. Од малата тераса, гостите можат да уживаат со чаша вино во погледот на зајдисонцето и животната средина.

На другата страна на станот со тивок двор, се наоѓа главната спална соба, каде што атмосферата е тивка и мирна, идеална за релаксација. Собата е доста голема, така да огромниот кревет лесно си го нашол своето место во неа, со агол за читање и мала работна маса. На десната страна на ходникот е втората спална соба која исто така е со поглед на дворот.

Можеме слободно да кажеме дека овој стан е олицетворение на софистицираност и инспирација. Уживајте во фото галеријата!

Savršena elegancija skandinavskog stana

Savršena elegancija skandinavskog stana

Savršena elegancija skandinavskog stana

Savršena elegancija skandinavskog stana

 

Savršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stanaSavršena elegancija skandinavskog stana

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОбјавена темата за следната најгламурзна Met Galа!
Следна објаваЗгодниот актер во кампањата на Hugo Boss!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР